DIVISION I MEN - 2018
       
ITA Region Site Dates Champions Draws 
Northwest  Washington Oct. 11-15 Singles: Emmanuel Coste (Oregon)  
Doubles: Joshua Charlton/Thomas Laurent (Oregon) Draws 

 
Southwest Pepperdine Oct. 17-22 Singles: Logan Smith (USC)  
Doubles: August Holmgren/Joel Gamerov (San Diego) Draws

 
Mountain UNLV/Darling Tennis Center Oct. 15-19 Singles: Ricky Hernandez-Tong (New Mexico)  
Doubles: Tim Handel/Ruben Montano (Northern Arizona) Draws 

 
Texas   Baylor Oct. 19-22 Singles: Christian Sigsgaard (Texas)  
 
Doubles: Harrison Scott/Christian Sigsgaard (Texas) Draws 

 
Central  Tulsa Oct. 18-22 Singles: Kareem Allaf (Iowa)  
Doubles: Vinny Gillespie/Barny Thorold (Drake) Draws 

 
Midwest Notre Dame Oct. 17-22 Singles: Aleks Kovacevic (Illinois)  
Doubles: Richard Ciamarra/Tristan McCormick (Notre Dame) Draws 

 
Northeast  Princeton Oct. 11-16 Singles: David Volfson (Cornell)  
Doubles: Jack Lin/William Matheson (Columbia) Draws 

 
Ohio Valley Tennessee Oct. 11-15 Singles: Timo Stodder (Tennessee)  
Doubles: Hendrik Inno/Marko Ilic (Belmont) Draws 

 
Atlantic Virginia Tech Oct. 18-22 Singles: Aziz Kijamehovic (Old Dominion)  
Doubles: Constant de la Bassitiere/Gabriel Nemeth (Penn State) Draws 
   
Carolina  Duke Oct. 12-16 Singles: Paul Jubb (South Carolina)  
Doubles: Oli Nolan/Henry Patten (UNC Asheville) Draws 
   
Southern  Alabama Oct. 18-23 Singles: Niclas Braun (Mississippi State)  
Doubles: Niclas Braun/Giovanni Oradini (Mississippi State)
Draws 

 
Southeast  Georgia Oct. 17-22 Singles: Jan Zielinski (Georgia)  
Doubles: Brian Berdusco/Johannes Ingildsen (Florida) Draws 
   
DIVISION I WOMEN - 2018
       
ITA Region Host Site Dates Champions Draws 
Northwest
Stanford Oct. 19-23 Singles: Michaela Gordon (Stanford)  
Doubles: Niluka Madurawe/Kimberly Lee (Stanford) Draws 

 
Southwest  San Diego Oct. 18-22 Singles: Salma Ewing (USC)  
Doubles: Ayan Broomfield/Gabby Andrews (UCLA) Draws 
   
Mountain UNLV Oct. 10-14 Singles: Chiara Tomasetti (Northern Arizona)  
Doubles: TJ Fumagalli/Kristin Kerrigan (Air Force) Draws 
   
Texas  Texas A&M Oct. 18-22 Singles: Anna Turati (Texas)  
Doubles: Maria Kononova/Tamuna Kutubidze (North Texas) Draws 
   
Central Iowa Oct. 12-16 Singles: Janet Koch (Kansas)  
Doubles: Vera Ploner/Martina Okalova (Tulsa) Draws 

 
Midwest Michigan Oct. 18-23 Singles: Kate Fahey (Michigan)  
Doubles: Kate Fahey/Brienne Minor (Michigan)
Draws 

 
Northeast Yale Oct. 11-15 Singles: Stephanie Schrage (Princeton)  
Doubles: Sofya Golubovskaya/Sofya Treshcheva (Syracuse) Draws 

 
Ohio Valley UT Chattanooga Oct. 11-15 Singles: Amanda Meyer (Vanderbilt)  
Doubles: Christina Rosca/Summer Dvorak (Vanderbilt) Draws 

 
Atlantic Liberty Oct. 12-16 Singles: Paola Delgado (VCU)  
Doubles: Meghan Kelley/Sofia Munera-Sanchez (Virginia) Draws 
   
Carolina  North Carolina Oct. 18-22 Singles: Sara Daavetilla (North Carolina)  
Doubles: Makenna Jones/Cameron Morra (North Carolina) Draws 

 
Southern  Ole Miss Oct. 12-14 Singles: Eden Richardson (LSU)  
Doubles: Eden Richardson/Jessica Golovin (LSU) Draws 
   
Southeast
Georgia Tech Oct. 18-22 Singles: Ida Jarlskog (Florida)  
Doubles: McCartney Kessler/Victoria Emma (Florida) Draws 
   
DIVISION II MEN - 2018
       
ITA Region Host Site Dates Champions Draws 
East Queens College & Adelphi Sept. 14-17 Singles: Michele Fenoaltea (Concordia NY)
Doubles: Eymric Chevalier/Michele Fenoaltea (Concordia NY)
Draws 
Atlantic West Virginia Wesleyan College
Sept. 21-23
Singles: Arthur Figuiere (Bluefield State)
Doubles: Cormac McCoocy/Unai Amilleta Gonzalez (Mercyhurst)
Draws 
Southeast Palmetto Tennis Center
Sept. 27-30
Singles: Kiranpal Paanu (Columbus State)
Doubles: Alvaro Regalado/Zach Whaanga (Columbus State)
Draws 
South Florida Southern
Sept. 21-24
Singles: Jordi Mas (Valdosta State)
Doubles: Juan Ortiz Couder/Andres Donayre (Embry-Riddle)
Draws 
Midwest Davenport Sept. 28-30
Singles: Renato Lima (Indianapolis)
Doubles: Dario Huber/Matej Kostadinov (Indianapolis)
Draws 
Central Central Oklahoma
Sept. 28-30
Singles: Franco Oliva (Northwest Missouri State)
Doubles: Alejandro Valareza/Paul Haase (Washburn)
Draws 
South Central Midwestern State
Sept. 21-23
Singles: Liam Fraboulet (Western New Mexico)
Doubles: Bojan Popovic/Jeremiah Gonzalez (St. Mary's)
Draws 
West Azusa Pacific
Sept. 27-29
Singles: Jakob Schnaitter (Azusa Pacific)
Doubles: Jakob Schnaitter/Filip Kesina (Azusa Pacific)
Draws 
DIVISION II WOMEN - 2018
 
     
ITA Region Host Site Dates Champions Draws 
East Queens College & Adelphi Sept. 14-17 Singles: Nathabi Mogopodi (Roberts Wesleyan)
Doubles: Catarina Zheng/Lotte Lesscher Y Post (Goldy-Beacam College)
Draws 
Atlantic Mercyhurst
Sept. 15-17
Singles: Kristine Gegeshidze (Charleston)
Doubles: Katie Swann//Kristine Gegeshidze (Charleston)
Draws 
Southeast Palmetto Tennis Center
Sept. 27-30
Singles: Vaishali Jorge (North Georgia)
Doubles: Beatriz Lopez/Marleen Tilgner (Columbus State)
Draws 
South Florida Southern
Sept. 21-24
Singles: Berta Bonardi (West Florida)
Doubles: Verena Schmid/Zuza Maciejewska (Barry University)
Draws 
Midwest Grand Valley State
Sept. 15-17
Singles: Hanna Vocikova (Indianapolis)
Doubles: Anya Novikova/Nikol Alexeeva (Indianapolis)
Draws 
Central Central Oklahoma
Sept. 28-30
Singles: Isabella Dunlap (Central Oklahoma)
Doubles: Alexis Czapinski/Logan Morrissey (Washburn)
Draws 
South Central Midwestern State
Sept. 28-30
Singles: Zhenia Shivadok (Cameron)
Doubles: Lisa Carvajal/Maya Donkor (Texas A&M-Kingsville)
Draws 
West Azusa Pacific
Sept. 27-29
Singles: Monika Stanikova (Academy of Art)
Doubles: Alma Thell-Lenntorp/Klara Thell-Lenntorp (Azusa Pacific)
Draws 
DIVISION III MEN - 2018
       
ITA Region Host Site Dates Champions  Draws
New England Middlebury College
Sept. 28-30
Singles: Boris Sorkin (Tufts)
Doubles: Jerry Jiang/Justin Wang (Bowdoin)
Draws 
Northeast Hobart College
Sept. 28-30
Singles: Alan Dubrovsky (Hobart)
Doubles: Alan Dubrovsky/Walker Anderson (Hobart)
Draws 
Southeast Mary Washington
Sept. 28-30 Singles: Chaz Downing (Carnegie Mellon)
Doubles: Chaz Downing/Daniel Levine (Carnegie Mellon)
Draws 
South Berry College
Sept. 21-23
Singles: Jonathan Jemison (Emory)
Doubles: Adrien Bouchet/Jonathan Jemison (Emory)
Draws
Central Wash U - St. Louis
Sept. 28-30
Singles: Ethan Hillis (Washington University in St. Louis)
Doubles: Tyler Raclin/Jeremy Yuan (Chicago)
Draws 
Midwest Gustavus Adolphus
Sept. 28-30
Singles: Jake Trondson (Hamline)
Doubles: Patrick Whaling/Chase Johnson (Gustavus Adolphus)
Draws 
Southwest McMurry University
Sept. 27-30 Singles: Joshua Bode (Concordia (TX))
Doubles: Jordan Pitts/Wilson Lambeth (Trinity (TX))
Draws 
Northwest Whitman College
Sept. 21-24
Singles: Will Leach (George Fox)
Doubles: Will Leach/Keaten Baker (George Fox)
Draws 
West Pomona Pitzer
Sept. 28-30
Singles: Chad LeDuff (UCSC)
Doubles: James Wei/Varun Shanker (Caltech)
Draws 
DIVISION III WOMEN - 2018
     
ITA Region Host Site Dates Champions Draws 
New England Williams College
Sept. 28-30
Singles: Jackie Bukzin (Amherst)
Doubles: Victoria Yu/Kristina Yu (Wesleyan)
Draws 
Northeast Hobart & William Smith Colleges 
Sept. 22-24
Singles: Risa Fukushige (Skidmore College)
Doubles: Coco Kulle/Flyora Shiyanova (NYU)
Draws 
Southeast Mary Washington
Sept. 22-24
Singles: Danna Taylor (Carnegie Mellon)
Doubles: Courtney Ollis/Janabelle Wu (Carnegie Mellon)
Draws 
South Emory University
Sept. 28-30
Singles: Ysabel Gonzalez-Rico (Emory)
Doubles: Jessica Fatemi/Ysabel Gonzalez-Rico (Emory)
Draws 
Central Kalamazoo College
Sept. 21-24
Singles: Lauren O'Malley (John Carroll)
Doubles: Claire Handa/Marjorie Antohi (Chicago)
Draws 
Midwest Gustavus Adolphus
Sept. 21-24
Singles: Ginger Valentine (Gustavus Adolphus)
Doubles: Maggie Riermann/Grace Riermann (Bethel)
Draws 
Southwest Trinity University
Sept. 21-23
Singles: Elisa Kendall (East Texas Baptist)
Doubles: Mary Kaffen/Zoe Kaffen (Trinity)
Draws 
Northwest Linfield College
Sept. 14-17
Singles: Michelle Uyeda (Linfield)
Doubles: Andrea Gu/Mary Hill (Whitman)
Draws 
West Pomona Pitzer
Sept. 28-30 Singles: Caroline Casper (Pomona-Pitzer)
Doubles: Catherine Allen/Caroline Cox (Claremont-Mudd-Scripps)
Draws 
NAIA MEN - 2018
       
ITA Region Host Site Dates Champions Draws 
South Georgia Gwinnett
Sept. 21-23
Singles: Mika Kosonen (Georgia Gwinnett)
Doubles: Ayed Zatar/Valentino Caratini (Georgia Gwinnett)
Draws 
Southeast Georgetown College
Sept. 20-23 Singles: Srdan Pejic (Union College)
Doubles: Thiago Lopes/Axel Lucich (Cumberland)
Draws 
Midwest Indiana Wesleyan
Sept. 13-15
Singles: Radu Popa (Northwestern Ohio)
Doubles: Eli Steiner/Grant Esposito (Indiana Wesleyan)
Draws 
Florida Keiser University Sept. 26-29 Singles: Arthur Bonnaud (Keiser)
Doubles: Riccardo Ferraris/Olivier Koeng (Keiser)
Draws 
Central - West/Southwest Southwestern College (KS)
Sept. 21-23
Singles: Cole Guy (Texas A&M-Texarkana)
Doubles: Jacob Turley/Julien Bodin (McPherson)
Draws 
Central - East Cardinal Stritch
Sept. 20-22
Singles: Agustin Gascia (Cardinal Stritch)
Doubles: Niccolo Rossi/Nicola Wehrle (Cardinal Stritch)
Draws 
West San Diego Christian College Sept. 20-22
Singles: Enzo Dovillac (Arizona Christian)
Doubles: Enzo Dovillac/Jesse Miritello (Arizona Christian)
Draws 
NAIA WOMEN - 2018
       
ITA Region Host Site Dates Champions  Draws
South Georgia Gwinnett
Sept. 21-23
Singles: Madeline Bosnjak (Georgia Gwinnett)
Doubles: Peeraya Charoensirisuttikul/Rebecca Piljs (Brenau)
Draws 
Southeast Georgetown College Sept. 20-23
Singles: Ainhoa Garrido (Cumberland)
Doubles: Isidora Petkovic/Ljilana Pajcin (Union)
Draws 
Midwest Indiana Wesleyan
Sept. 13-15
Singles: Lizzie Bauss (Indiana Wesleyan)
Doubles: Maddie Bemisderfer/Thewuni Devarja (Indiana Wesleyan)
Draws 
Florida Keiser University Sept. 26-29 Singles: Anais Gabriel (Keiser)
Doubles: Priya Sukkanha/Johanna Eika Weber (SCAD)
Draws 
Central - West/Southwest Southwestern College (KS)
Sept. 21-23
Singles: Brittany Zipf (McPherson)
Doubles: Brittany Zipf/Erica Paradise (McPherson)
Draws 
Central - East Cardinal Stritch
Sept. 20-22
Singles: Zlata Shureva (William Woods)
Doubles: Zlata Shureva/Anna Zavala (William Woods)
Draws 
West San Diego Christian College
Sept. 20-22
Singles: Sarah Urbanek (San Diego Christian)
Doubles: Sarah Urbanek/Nadine Geschke (San Diego Christian)
Draws 
JUNIOR COLLEGE MEN - 2018
     
ITA Region Host Site Dates Champions  Draws
Southeast Abraham Baldwin Agricultural College Sept. 28-30
Singles: Toru Horie (ASA Miami)
Doubles: Toru Horie/Andres Cabezas (ASA Miami)
Draws 
Central Cowley College
Sept. 28-30
Singles: Nicolas Rousset (Seward CCC)
Doubles: Nicolas Rousset/Hugo Lobo (Seward CCC)
Draws 
Southwest Tyler JC
Sept. 21-23
Singles: Alex Parker (Tyler JC)
Doubles: Marcus Walters/Alex Parker (Tyler JC)
Draws 
Southern California Cerritos College Sep. 27-30 Singles: Bruno Duarte (Cerritos)
Doubles: Bruno Duarte/Stevan Quintanar (Cerritos)
Draws 
JUNIOR COLLEGE WOMEN - 2018
     
ITA Region Host Site Dates Champions Draws 
Southeast Abraham Baldwin Agricultural College
Sept. 28-30
Singles: Vasvai Ganesan Shanthi (ABAC)
Doubles: Vasavi Ganesan Shanthi/Augustina Diaz (ABAC)
Draws 
Central Cowley College
Sept. 28-30
Singles: Patricia Panta (Seward CCC)
Doubles: Patricia Panta/Maria Aveiga (Seward CCC)
Draws 
Southwest Tyler JC
Sept. 21-23
Singles: Maria Genovese (Tyler JC)
Doubles: Anna Brogan/Maria Genovese (Tyler JC)
Draws 
Florida Eastern Florida SC
Sept. 21-23
Singles: Molly Helgesson (ASA Miami)
Doubles: Tatiana Simova/Michaela Krauskova (ASA Miami)
Draws 
Southern California Cerritos College Sep. 27-30 Singles: Yu-Seung Suh (Fullerton)
Doubles: Moa Lindstrom/Ellen Selander (Fullerton)
Draws