TEMPE, Ariz. - The Intercollegiate Tennis Association announced the 2018 ITA Division III Regional Award winners on Thursday, May 17, 2018.

MEN
Wilson ITA Coach of the Year
Jason Box - Millsaps College (Atlantic-South)
Jay Tee - University of Chicago (Central)
Jon Satkowski - Rensselaer Polytechnic Institute (Northeast)
Billy Porter - Southwestern University (West)

tasc Performance ITA Assistant Coach of the Year
Eric Roddy - Swarthmore College (Atlantic-South)
Kris Powell - University of Chicago (Central)
Michael Kopelman - Brandeis University (Northeast)
Jimmy Chau - Lewis & Clark College (West)

ITA Arthur Ashe Leadership & Sportsmanship Award
Justin Kang - Johns Hopkins University (Atlantic-South)
Brady Anderson - Coe College (Central)
Ben Rosen - Bates College (Northeast)
Grant Gideon - Southwestern University (West)

ITA Rookie of the Year
Hayden Cassone – Emory University (Atlantic-South)
Leo Vithoontien – Carleton College (Central)
Sean Wei - Amherst College (Northeast)
Jed Kronenberg - Pomona-Pitzer Colleges (West)

ITA Player to Watch
Jack Gray - Sewanee: The University of the South (Atlantic-South)
Bernardo Neves - Washington University in St. Louis (Central)
Scott Altmeyer - Colby College (Northeast)
Alexis Dimanche - Southwestern University (West)

ITA Most Improved Senior
Justin Cerny - Christopher Newport University (Atlantic-South)
Elan Dantus - Kalamazoo College (Central)
William Persson - Stevens Institute of Technology (Northeast)
Ben McNair - Linfield College & Spencer Watanabe - George Fox University (West)

ITA Senior Player of the Year
Scott Rubinstein – Emory University (Atlantic-South)
Mohanad Alhouni - Gustavus Adolphus College (Central)
Brian Grodecki - Williams College (Northeast)
Zach Hewlin - Whitman College (West)

ITA Community Service Award

Christopher Newport (Atlantic-South)
Claremont-Mudd-Scripps (West)

WOMEN
Wilson ITA Coach of the Year

Jason Box - Millsaps College (Atlantic-South)
Kelly Stahlhuth - Washington University in St. Louis (Central)
Carol Matsuzaki - MIT (Northeast)
Gretchen Rush - Trinity University (West)

tasc Performance ITA Assistant Coach of the Year
Art Canizares - University of Mary Washington (Atlantic-South)
Alvin Cheng - Kenyon College (Central)
Stephen Thirolle – Skidmore College (Northeast)
Jacob Carrillo - Trinity University (West)

ITA Arthur Ashe Leadership & Sportsmanship Award
Maria Cuervo - Swarthmore College (Atlantic-South)
Nithya Kanagasegar - Case Western Reserve University (Central)
Tess Trinka - Bowdoin University (Northeast)
Mary Ann Zhao - Pomona-Pitzer Colleges (West)

ITA Rookie of the Year

Ysabel Gonzalez-Rico - Emory University (Atlantic-South)
Claire Handa – University of Chicago (Central)
Libby Rickeman – MIT (Northeast)
Michelle Uyeda - Linfield College (West)

ITA Player to Watch
Daniela Lopez - Emory University (Atlantic-South)
Amanda Bandrowski - Hope College (Central)
Camille Smukler - Amherst College (Northeast)
Sarah Ikioka - University of Redlands (West)

ITA Most Improved Senior
Clementina Davila - Sewanee: The University of the South (Atlantic-South)
Sarah Hughes - Oberlin College (Central)
Tess Trinka - Bowdoin College (Northeast)
Lindsay Brown - Claremont-Mudd-Scripps (West)

ITA Senior Player of the Year
Bridget Harding - Emory University (Atlantic-South)
Diana Aboubakare - Kenyon College (Central)
Eudice Chong - Wesleyan University (Northeast)
Ella Riddle - Linfield College (West)

ITA Community Service Award
Arcadia University (Atlantic-South)
Webster University (Central)
Skidmore College (Northeast)
Whitman College (West)