> ITA Tennis Homepage > Awards > All-America Teams > 2017 Division III

Division III Women
Singles

Eudice Chong, Wesleyan
Rebecca Ho, Washington University in St. Louis
Nicole Tan, Claremont-Mudd-Scripps
Liza Southwick, Trinity (TX)
Michelle Satterfield, Emory
Caroline Casper, Pomona-Pitzer
Ashnaa Rao, Johns Hopkins
Juli Raventos, Williams
Tess Trinka, Bowdoin
Brooke Donnelly, Washington and Lee
Lauren O’Malley, John Carroll
Bridget Harding, Emory
Diana Aboubakare, Kenyon
Christina Puccinelli, Middlebury
Catherine Allen, Claremont-Mudd-Scripps
Maryann Zhao, Pomona-Pitzer
Victoria Yu, Wesleyan
Alexandra Fields, Middlebury
Nicholle Torres, Carnegie Mellon University
Joulia Likhanskaia, Bowdoin
Camille Smukler, Amherst College
Mina Karamercan, Tufts
Leah Bush, Williams
Ariana Iranpour, University of Chicago
Michelle Fuca, Skidmore
Megan Humphreys, UW-Whitewater
Katy Joseph, UT Dallas
Wiktoria Plawksa, Lewis & Clark

Doubles
Eudice Chong/Victoria Yu, Wesleyan
Catherine Allen/Kathleen Kuosman, Claremont-Mudd-Scripps
Juli Raventos/Linda Shin, Williams
Megan Humphreys/Bridgid McGuire, UW-Whitewater
Sarah Ikioka/Elizabeth Johnson, University of Redlands
Emily Chen/Maryann Zhao, Pomona-Pitzer
Bridget Harding/Katrina Su, Emory
Hannah Atkinson/Chloe Henderson, Williams
Lindsay Brown/Nicole Tan, Claremont-Mudd-Scripps
Skyler Schossberger/Katy Hughes, Middlebury
Rebecca Ho/Kaylan Griffith, Washington University in St. Louis
Brooke Donnelly/Tessa Hill, Washington and Lee
Joulia Likhanskaia/Samantha Stalder, Bowdoin
Kait Brogan/Taylor Diffley, University of Mary Washington
Grace Minassian/Madelyn Stoner, TCNJ
Ashnaa Rao/Mikey Barthelmass, Johns Hopkins
Megan Humphreys/Gabi Kitchell, UW-Whitewater
Katy Joseph/Melanie Marlin, UT Dallas
Ella Riddle/Elsa Harris, Linfield College
Grace Hruska/Joy Kim, Pomona-Pitzer

Division III Men
Singles

Lubomir Cuba, Middlebury
Courtney Murphy, Wilkes
Kai Yuen Leung, Skidmore
Jonathan Jemison, Emory
Erik Kerrigan, Chicago
Mohanad Al Houni, Gustavus Adolphus
Chase Lipscomb, University of Redlands
Grant Urken, Bowdoin
Branden Metzler, Kalamazoo
Tyler Barr, MIT
Jeremy Dubin, Johns Hopkins
Steven Chen, Wesleyan
Avery Schober, Sewanee
Nikolai Parodi, Claremont-Mudd-Scripps
Nicholas Chua, Chicago
Daniel Levine, Carnegie Mellon
Daniel Morkovine, Claremont-Mudd-Scripps
Luke Tercek, Bowdoin
Aman Manji, Emory
Jake Yasgoor, Pomona-Pitzer
Glenn Hull, Claremont-Mudd-Scripps
Ben Rosen, Bates College
Arthur Fagundes, UT Tyler
Will De Quant, Middlebury
Brady Anderson, Coe College
Vlad Murad, Colby College
Michael Rozenvasser, Carnegie Mellon
David Liu, Chicago
Al Houni, Gustavus Adolphus
Spencer Watanabe, George Fox

Doubles
Brian Grodecki/Alex Taylor, Williams
Justin Ancona/Matt Steiner, Wheaton
Scott Rubinstein/James Spaulding, Emory
Erik Kerrigan/Ninan Kumar, Chicago
Herman Abban/Pawel Jaworski, Carthage
Wilson Lambeth/Matt Tyer, Trinity (TX)
Zachary Bessette/Jayson Fung, Amherst
Mohanad Al Houni/Patrick Whaling, Gustavus Adolphus
Lubomir Cuba/William De Quant, Middlebury
Kai Yeun Leung/JT Wynne, Skidmore
Chris Ellis/Ben Rosen, Bates College
Jeremy Dubin/Joseph Cartledge, Johns Hopkins
Kyle Wolfe/Jerry Jiang, Bowdoin
Sebastian Castillo/Sanchez/Zack Ebenfield, RPI
Mike Buxbaum/Emerson Walsh, Johns Hopkins
David Omsky/Jonathan Jemison, Emory
Tyler Raclin/Max Hawkins, Chicago
Luke Elifson/Marty Beck, University of St. Thomas
Spencer Watanabe/Alex Namba, George Fox
Julian Gordy/Daniel Morkovine, Claremont-Mudd-Scripps
Nikolai Parodi/Glenn Hull, Claremont-Mudd-Scripps