Division II Women - National May 3, 2011

Division II Women - National              
Administered by the ITA                              
May 3, 2011
     

TEAM
 
1. BYU Hawaii
2. Barry
3. Lynn
4. Armstrong Atlantic
5. Hawaii Pacific
6. Abiliene Christian
7. Rollins
8. Columbus State
9. Florida Southern
10. West Florida
11. Cal U of PA
12. Clayton State
13. Grand Canyon
14. Grand Valley State
15. Cameron
16. Georgia College
17. UC San Diego
18. Cal State Stanislaus
19. Florida Tech
20. Flagler
21. Francis Marion
22. Midwestern State
23. Tarleton State
24. North Alabama
25. Queens (NY)
26. Nova Southeastern
27. Concordia
28. Wingate
29. Augustana
30. Augusta State
31. Saint Leo
32. Dallas Baptist
33. Drury
34. Southern New Hampshire
35. Indiana University of PA
36. Sonoma
37. St. Edwards
38. Delta State
39. Central Oklahoma
40. Northeastern
41. Slippery Rock
42. Northwood
43. Chaminade
44. Erskine
45. Mesa State
46. Academy of Arts
47. Mercyhurst
48. Ferris State
49. Winona State
50. Southwest Baptist

SINGLES
1. Annie Hwang (BYU Hawaii)
2. Yuan Jia (BYU Hawaii)
3. Barbi Pocza (Barry)
4. Elwin Li (BYU Hawaii)
5. Magdalena Ekert (Lynn)
6. Julia Mongin (Abiliene Christian)
7. Alida Muller-Wehlau (Armstrong Atlantic)
8. Zora Vickova (Hawaii Pacific)
9. Elenora Ianozzi (Lynn)
10. Jaclyn Walker (Abiliene Christian)
11. Barbara Kritckova (Armstrong Atlantic)
12. Aleksandra Filipovski (Armstrong Atlantic)
13. Jitka Gavdunova (Francis Marion)
14. Tracy Castillo (Columbus State)
15. Isabella Reich (Lynn)
16. Roshini Luthra (Rollins)
17. Vitkorya Semrodenko (Clayton State)
18. Agnese Rozite (Florida Southern)
19. Amanda Moberg (Cameron)
20. Verena Preikschas (Cal State Stanislaus)
21. Taylor Brewster (West Florida)
22. Amber Chandronnait (Southern New Hampshire)
23. Christie Lau (Cal State LA)
24. Sabine Goge (Florida Southern)
25. Margaret Junker (Rollins)
26. Katarina Huba (Florida Tech)
27. Iona Ivan (Lynn)
28. Tina Ronel (Armstrong Atlantic)
29. Loraine Favoretto (Columbus State)
30. Ola Roberts (Concordia)
31. Anna Pieschl (Cal U of PA)
32. Jessica Yanoff (Lynn)
33. Katarina Mittag (Grand Canyon)
34. Zsofia Kranczicki (Lewis)
35. Katie White (Clayton State)
36. Angie Wershel (Barry)
37. Ielyzaveta Rybakova (Hawaii Pacific)
38. Jade Pondicas (Cal U of PA)
39. Laura Mocodeanu (Queens, NY)
40. Moak Singh (Southwest Baptist)
41. Mona Blauen (Francis Marion)
42. Celina Goetti (Hawaii Pacific)
43. Amy Andersen (Colorado Christian)
44. Caroline Wendling (Barry)
45. Yanita Arnaudova (Chaminade)
46. Dana Carollo (Sonoma State)
47. Joana Szymczyk (Armstrong Atlantic)
48. Maureen Rielley (Rockhurst)
49. Kathleen Henry (Armstrong Atlantic)
50. Julia Puckhaber (Cameron)

DOUBLES
1. Jia/Li (BYU- Hawaii)
2. Pocza/Wershel (Barry)
3. Muller-Wehlau/Kritckova (Armstrong Atlantic)
4. Ianozzi/Ivan (Lynn)
5. Preikschas/Eng (Cal State Stanislaus)
6. Walker/Mongin (Abiliene Christian)
7. Vickova/Goetti (Hawaii Pacific)
8. Favoretto/Johnson (Columbus State)
9. Blauen/Gavdunova (Francis Marion)
10. Huba/Huba (Florida Tech)
11. Ekert/Raich (Lynn)
12. Semyrodenko/Krommelova (Clayton State)
13. Henry/Ronel (Armstrong Atlantic)
14. Hwang/Porter (BYU-Hawaii)
15. Moberg/Puckhaber (Cameron)
16. Brewster/Baines (West Florida)
17. Junker/Ragsdale (Rollins)
18. VanRensburg/Odell-Michels (Midwestern)
19. Goge/Rozite (Florida Southern)
20. Pieschl/Pondicas (Cal U of PA)
21. Roberts/Plevako (Concorida)
22. Boguet/Gwizdowski (Barry)
23. Lau/McShane (Cal State LA)
24. Lion/Barksdale (Georgia College)
25. Gill/Goranskaya (Wayne State)
Additional Information
  • Coaches Workspace
  • Players in the Pros
  • ITA Advantage - Member Discounts



  • Subscribe to the ITA Newsletter!
    Email: